top of page

Niewinni Czarodzieje 

POKAZ PRZEDPREMIEROWY W KINIE LUNA 

 

Pokaz przedpremierowy „Niewinnych czarodziei” (na podstawie adaptacji scenariusza filmowego Kasi Marii Zielińskiej) obył się w czerwcu tego roku w warszawskim kinie Luna i spotkał się z bardzo dobrym odbiorem publiczności. Spektakl jest gotowy; czas na kolejny krok - regularne spotkania z widzami. Oferujemy Państwu możliwość współpracy w różnych wariantach tak, byśmy mogli wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązanie. Razem możemy przekraczać bariery w sztuce, szukać nowych rozwiązań artystycznych dostosowanych do współczesnego odbiorcy. Zapewniać ludziom rozrywkę na wysokim poziomie i dawać impuls do działania i pracy nad swoim rozwojem.


 

„Spotkanie z widzami podczas i po pokazie przedpremierowym w kinie Luna było dla nas niezwykle cennym doświadczeniem. Obserwowaliśmy ich reakcje, wysłuchaliśmy opinii i sugestii, dzięki czemu wiemy, jakie zmiany wprowadzić, by nasz spektakl jeszcze skuteczniej trafiał w oczekiwania publiczności” - Kasia Maria Zielińska


 

HISTORIA Z KULTOWEGO FILMU

ANDRZEJA WAJDY OPOWIEDZIANA NA NOWO

 

opis spektaklu  


 

Spektakl „Niewinni czarodzieje” to współczesna parafraza filmu Andrzeja Wajdy z 1960 roku z Krystyną Stypułowską i Tadeuszem Łomnickim w rolach głównych. Mimo że film powstał prawie sześćdziesiąt lat temu, jest wciąż aktualny. Zmienia się rzeczywistość, która nas otacza, ale uczucia ludzi i budowanie relacji wciąż opiera się na takich samych emocjach i spotyka podobne bariery i przeszkody na drodze do prawdy. Nadal poszukujemy tożsamości w kontekście związków, nadal badamy, gdzie jest nasze miejsce w społeczeństwie. Bohaterowie spektaklu spotykają się w podobnym momencie życia, są dla siebie lustrem. Oboje męczy udawanie, uwierają ich kolejne maski, które zakładają przy różnych okazjach. Prowadząc subtelny, wyrafinowany flirt na wyższym poziomie, przekonują się, co jest najważniejsze w życiu, że można ze sobą rozmawiać szczerze, bez podtekstów i na tym fundamencie budować relacje międzyludzkie.  


 

 

DLACZEGO „NIEWINNI CZARODZIEJE”?


 

Spektakl stworzyli młodzi ludzie, dla których ta przygoda to znacznie więcej niż praca i proces twórczy. Wartości, których dotykają „Niewinni czarodzieje”, dotyczą każdego z nich, pobudzają intelektualnie, dotykają wrażliwości. To przedstawienie jest wypadkową ich odczuć i obserwacji, dlatego jest dla nich tak ważne.

„Niewinni czarodzieje” inspirują, pokazują inną perspektywę i możliwości - każdy odbierze spektakl po swojemu i przepuści przez sito swojej wrażliwości. Na scenie aktorzy zastanawiają się, ile łączy pokolenie młodych ludzi sprzed ponad pół wieku z dzisiejszymi trzydziestolatkami. Czy to ludzie się zmieniają, czy tylko cele?

 

„Od wielu lat chciałam przenieść scenariusz filmowy „Niewinnych czarodziei” na scenę teatralną, ponieważ wartości, których dotyka, są uniwersalne i ponadczasowe. Zrealizowałam to marzenie teraz, bo w moim otoczeniu pojawili się twórcy, dla których ten projekt jest równie ważny jak dla mnie” - Kasia Maria Zielińska


 

POMYSŁODAWCA I KOPRODUCENT

REŻYSERKA I AKTORKA 

PROJEKT PLAKATU I REALIZACJA :

ROGUE/ŁUKASZJAWORSKI

  • Facebook Social Icon

MY – TWÓRCY

 

KASIA MARIA ZIELIŃSKA

 

Pomysłodawczyni spektaklu, autorka scenariusza, reżyserka, gra Pelagię

 

Urodziła się 8 września 1981 roku. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2005 r.); przez jedenaście lat była związana z warszawskim Teatrem Powszechnym. Aktorka teatralna, telewizyjna („Barwy szczęścia”, „Brzydula” „Magda M.”) i filmowa („Pręgi”, „Oda do Radości – Morze”, ”Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Jesteś Bogiem”). Od wielu lat prowadzi wraz z przyjaciółmi Stowarzyszenie Stospotkań. Wraz z Julią Umedą Zasadzką i Natalią Leszczyńską założyła Fundację Ma. Wyreżyserowała sztukę dziecięcą „Kosmici”, napisaną wspólnie z uczestnikami Interdyscyplinarnych Warsztatów Agaty Steczkowskiej, oraz cykl reportaży „Śmiej się foko” (zrealizowany dzięki Stypendium Miasta Stołecznego Warszawy). Od wielu lat współpracuje z aktorami i reżyserami z Włoch, ucząc się warsztatu Skierra, opartego na rytmie i pracy z ciałem, integracji scenicznej. Ukończyła wiele kursów aktorskich, pracy nad rozwojem świadomości, improwizacji tanecznej. Wciąż się szkoli i wzbogaca swoje metody pracy, prowadzi warsztaty aktorskie przygotowujące do egzaminów wstępnych na studia aktorskie. W październiku 2016 zamierza otworzyć przewód doktorski w Akademii Teatralnej w Warszawie.
 

 

Obecnie skupia się na realizowaniu własnych projektów teatralnych. Za rolę w monodramie „Rewolucja balonowa”, jej pierwszym samodzielnie wyprodukowanym spektaklu, otrzymała Nagrodę Publiczności dla najlepszej aktorki 3. Festiwalu Konfrontacji Młodych m-teatr w Koszalinie. „Rewolucja balonowa” to połączenie spektaklu teatralnego z koncertem (Kasi na scenie towarzyszył kontrabasista – Ksawery Wójciński), którego tekst napisała Julia Holewińska, laureatka Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Spektakl otrzymał dotację od Instytutu Teatralnego.

„Niewinni czarodzieje” to kolejny projekt teatralny, którym Kasia zamierza podbić serca widowni.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MICHAŁ KITLIŃSKI

 

gra Bazylego



 

Absolwent Lart*studiO (2005) i wrocławskiej PWST (2009). Fanom teatru dał się poznać w sztukach Tennessee Williamsa – grał Chance'a w „Słodkim ptaku młodości” (reż. G. Wiśniewski) w gdańskim Teatrze Wybrzeże, gdzie wyraziście partnerował Dorocie Kolak i Emilii Komarnickiej, oraz Stanleya Kowalskiego w „Tramwaju zwanym pożądaniem” (reż. D. Starczewski) w Teatrze Bagatela. Zaprzyjaźniony z Teatrem TrzyRzecze z Białegostoku, występuje gościnnie w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Na stałe związany z platformą artystyczną „sztuka na wynos”, gdzie wystąpił w dwóch spektaklach w reżyserii Dariusza Starczewskiego „Postrzał” Ingrid Lausund oraz „Bliżej” Patrick'a Marbera. Lubi łowić ryby i francuską aktorkę Melanie Laurent.

 

MISTRZ KOMEDA


 

Zainspirowani motywami muzycznymi mistrza – Krzysztofa Komedy, stworzyliśmy własne aranżacje. W spektaklu „Niewinni czarodzieje” muzyka jest równie istotna jak ruch sceniczny aktorów, podkreśla klimat przedstawienia i wygrywa emocje. Muzyka, którą tworzą zdolni polscy twórcy sceny jazzowej: Ksawery Wójciński i Krzysztof Szmańda, nadaje spektaklowi rytm, zapełnia przestrzeń między słowami. Gdy milknie perkusja, obecna w całym spektaklu, padają najważniejsze kwestie: „I choćbyś posiadał wszelką wiedzę i wszelką mądrość, dzięki którym przenosiłbyś góry, a nie miałbyś miłości, byłbyś niczym”

 

 

MUZYCY

 

KSAWERY WÓJCIŃSKI (kontrabas)


 

Przyszedł na świat w 1983 roku. Jest wszechstronnym muzykiem o wielkiej wrażliwości, który nie boi się eksperymentów artystycznych. Spektrum jego zainteresowań jest bardzo szerokie - interesuje się muzyką dawną i najbardziej wyrafinowaną improwizowaną muzyką współczesną. Współpracował z wieloma uznanymi muzykami – Charlesem Gaylem, Urim Cainem, Mikołajem Trzaską, Michaelem Zerangiem, Satoko Fuji, Nicolle Mitchell, Timem Sparksem, Klausem Kugelem, Kenem Vandermarkiem czy Gabą Kulką. Współtworzy zespoły „Emergency” i „Hera”. Koncertuje w kraju i za granicą. Jest znany również ze swych wokalnych eksperymentów, które nawiązują do twórczości Toma Waitsa i Franka Zappy. W 2015 roku występował na scenie u boku Kasi Marii Zielińskiej w muzodramie „Rewolucja balonowa” w reżyserii Sławomira Batyry.

 

MUZYCY

 

KRZYSZTOF SZMAŃDA (perkusja)

 

Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie perkusji. W latach 2000-2002 odbył podyplomowe studia w Thornton School of Music University of Southern California w Los Angeles, gdzie doskonalił swe umiejętności u boku m.in. Petera Erskine'a, Ndugu Chanclera, Erika Forrestera i Johna Claytona. Jest współzałożycielem poznańskiej formacji „Soundcheck”, która w październiku 2004 roku zwyciężyła w międzynarodowym konkursie jazzowo-bluesowym w Usti nad Łabą (Czechy), a w kwietniu 2005 roku zdobyła Grand Prix festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu (Krzysztof został tam także wyróżniony indywidualnie przez jury festiwalu). W listopadzie tego samego roku „Soundcheck” zdobył drugą nagrodę w konkursie Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze oraz Klucz Do Kariery podczas Jesieni Jazzowej - Gorzów Jazz Celebration.

Współpracuje z Big Bandem klubu Tygmont w Warszawie prowadzonym przez Zbigniewa Namysłowskiego, z zespołami Kuby Stankiewicza i Ingi Lewandowskiej, Mariusza Bogdanowicza czy Olega Kirejewa. Jest członkiem międzynarodowego kwintetu jazzowego Kattorna, który w październiku 2006 zdobył nagrodę publiczności na konkursie Berlin Jazz Award, a w listopadzie 2006 trzecią nagrodę na Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze. Na stałe pracuje jako członek zespołu orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, współpracuje też z orkiestrami Filharmonii Narodowej oraz Sinfonia Varsovia


KINO LUNA

PRZESTRZEŃ TWÓRCZA


 

Kino Luna to kulturalne miejsce na mapie Warszawy, które idealnie nadaje się do wystawiania przestawień takich jak „Niewinni czarodzieje”, czyli połączenia teatru, kina i muzyki na żywo. Przestrzeń, którą zapewnia artystom, pozwala w pełni wykorzystać bogactwo artystyczne wynikające z połączenia kilku dziedzin sztuki. Jest scena, ekran kinowy i miejsce na widowni, które można wykorzystać w przedstawieniu. „Niewinni czarodzieje” mogą dać kolejny impuls temu wyjątkowemu miejscu z bogatą historią, ożywić lokalną społeczność i przyciągnąć fanów sztuki w różnym wieku.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

 

Chcesz z nami wyznaczać trendy, łączyć środki wyrazu, by poszukiwać nowych rozwiązań i definicji sztuki? Będzie nam miło, gdy dołączysz do naszego zespołu.
Razem możemy spotykać się z widzami i spełnić ich oczekiwania.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

 

Fundacja Ma,  Feel It Management, Kasia Maria Zielińska

 

 

NOWATORSKI, PONADCZASOWY


 

Przedstawienie Fundacji MA oraz Feel It Management „Niewinni czarodzieje” to nowatorski, ponadczasowy spektakl na podstawie kultowego filmu Andrzeja Wajdy o tym samym tytule. Lekki w formie, przystępny dla widzów, ale skłaniający do refleksji, zadawania sobie pytań, które prowadzą do rozwoju osobistego i społecznego. Dowcipnie, ze swadą przeprowadza widzów przez świat relacji damsko-męskich. To współczesna, sparafrazowana przez młodych twórców, opowieść ubarwiona muzyką inspirowaną twórczością Krzysztofa Komedy i mappingiem (nakładanie dwuwymiarowego obrazu na trójwymiarowy obiekt). Konstrukcja artystyczna spektaklu, czyli połączenie sztuki teatralnej, filmu i koncertu trafia do współczesnych odbiorców, którzy szukają w teatrze nowych impulsów i definicji sztuki. Wykraczanie poza znane, utarte schematy i łączenie rożnych dziedzin sztuki przyciągają i intrygują widzów, a autorom dają większe twórcze możliwości, które poszerzają artystyczną rzeczywistość.

NIEWINNI CZARODZIEJE REAKTYWACJA 2016

NIEWINNI CZARODZIEJE REAKTYWACJA 2016

bottom of page